Úkol č.4:

Výtvarná tvorba

(paní učitelka Zdeňka Valentová)

Úkol č.4: „Pod povrchem …s vitamíny  “

 

Milí žáci,

v obrazových přílohách máte opět několik inspirativních fotografií k domácí práci. Opět souvisí se školním soutěžním tématem „Pod povrchem“, tentokrát pod povrchem oblíbené a zajímavě barevné zeleniny.

Pro tento úkol máte podle obrázku č.1 až 3 vytvořit barevnou kresbu řezu dvou druhů zeleniny, červené papriky a ledového salátu.

   

Barevnost je vybrána záměrně – při kresbě řezu papriky uplatníme odstíny tzv.teplých barev : červené,oranžové,žluté,při kresbě řezu salátu uplatníme převážně odstíny zelené, tzv. barvy studené . Po dokončení barevné kresby je možné lehce zvýraznit detaily – na obr.č1 skladbu jednotlivých  listů,

   

na obrázku č.3 skladbu semínek.

   

Podle  obrázku č.2 se soustřeďte na část detailů jednotlivé zeleniny.  

Opět nejde o kopírování zaslaných obrázků,  vaše vlastní nápady a  zpracování vítám.

Doporučené techniky :

Obrázek č.1 a 3 : kresba suchými pastely (křídami)

Obrázek č.2 : kresba tužkou č 1 ,popř. tenký fix,může být i barevný

Doporučený formát : A6-velikost malého sešitu,A5-velikost běžného sešitu,A4-malá čtvrtka

Prostorový úkol  tohoto týdne:“Sestavte vlastního  „Vitamíňáka-  Antikoroňáka“,neboť jak víte, vitamíny jsou jednou z účinných způsobů,jak se proti tomuto viru bránit. Příklady zpracování máte na následujících obrázcích:

     

 

Hotová díla zasílejte prostřednictvím telefonu či školního mailu,na webu je založena galerie.

 

Případné dotazy a konzultace : tel.: 724304692 či na mailu : zvalent@seznam.cz

 Zdravím Vás a těším se na Vaše díla ! Z.Valentová  

Úkol č.4:

Výtvarná tvorba

(paní učitelka Lenka Zerzánová)

„Velikonoční tvoření“ – otevřete/stáhněte:

Úkol č.4:

Výtvarná tvorba

(paní učitelka Eliška Vrbová)

Ahoj děti,

tentokrát se podíváme na zoubek letošnímu soutěžnímu tématu naší ZUŠky – Pod povrchem.

Ponoříme se každý do své vlastní hlavy, ale nebudeme kreslit ani svaly, ani lebku, ani mozek, nýbrž to, co se běžně ani vidět nedá – myšlenky. 

To je už takové kouzlo umění, že se s jeho pomocí dají vyjádřit i neviditelné věci. Pamatujete, jak jsme si povídali o svobodě a každý jste zkoušel pastely nakreslit, co si pod tím slovem představujete? Vytvářeli jsme tak umění, kterému se říká abstraktní.

Začneme tím, že položíme hlavu z profilu na papír (aby se papíru dotýkala jedna tvář) a poprosíme rodiče nebo sourozence, aby hlavu obkreslili. Dovnitř obrysu hlavy můžete nakreslit, na co zrovna myslíte. Buď to můžou být barvy a tvary, které nenapodobují nic skutečného (abstraktní umění), anebo konkrétní věci, lidi… na které právě teď myslíte nebo jste třeba mysleli dneska.

Kdo už umíte psát, můžete své myšlenky taky zapsat, jako to udělali mí žáčci z Vinohrad, kteří jsou o pár let starší než vy (příloha 1-4) 

     

Zkuste myšlenky nepsat jen tak halabala, ale zajímavým písmem, nebo je vystříhat z novin nebo časopisů a nalepit (koláž). Posílám dílo slavného českého umělce Jiřího Koláře, který byl na koláže mistr (příloha 5).

Někteří umělci z myšlenek, napsanými třeba i neonovými trubičkami, dělají celé výstavy, jako třeba Maurizio Nannucci (příloha 6). 

Umělkyně Barbara Kruger (příloha 7) zase ze svých myšlenek dělala kolážovité plakáty, kterými se snažila ovlivnit myšlení ostatních lidí.

Tentokrát je to hodně na přemýšlení, ale snad bude i na co se koukat:-)

Těším se na vaše myšlenky!

Vaše eli

Úkol č.4:

Keramika

(paní učitelka Linda Faitová)

„Odlévání ze sádry“ – otevřete/stáhněte: