Úkol č.1:

Výtvarná tvorba

(paní učitelka Zdeňka Valentová)

 Úkol č. 1: „Po karanténě“  –  výuka ve dnech 26.a 27.5.2020

 

Milí žáci, kteří jste zůstali na tzv.distanční výuce,

zdravíme Vás s vašimi spolužáky z prvních hodin ve škole, které pro nás  byly oboustranně velmi příjemným tvůrčím setkáním.

Rozhodli jsme se v této lekci vytvořit ještě několik obrázků do soutěže DDM Chodov, která končí ve středu, tj. 3.6.2020.

Práce budou zasílány virtuálně, tj. pošleme je do soutěže formou fotogalerie, kterou nám profesionálně zpracuje naše nová paní učitelka oboru fotografie a PC grafiky Jitka Houzarová a její žáci.

V obrazové příloze najdete hotové soutěžní práce vašich spolužáků a to jednak hotové a také ty, které budou dokončeny příští týden.

 

Doporučené techniky :

1/tzv.mokré techniky : malba temperami,vodovými nebo anilínovými barvami,akvarelové pastelky a Progressa – doporučuji spíše pro velké plochy, pro podmalbu či pozadí.

2/tzv.suché techniky – kresebné :  mastné pastely (,voskovky,Gioconda),Progressa bez rozmývání,běžné pastelky,tuš pro zvýraznění linií

 

Připomínám,že práce na toto téma je do soutěže „Čtvero ročních období“ a budou též vystaveny v září v místní knihovně ve Velkých Popovicích.

 

Doporučený formát : pokud máte možnost A3 – velká čtvrtka , formát A4-malá čtvrtka

 

Hotová díla zasílejte prostřednictvím telefonu či školního mailu

 

Případné dotazy a konzultace : tel.: 724 304 692 či na e-mailu : zvalent@seznam.cz

 

Zdravím Vás a těším se na Vaše díla!