Ukázky práce při distanční výuce dramatické výchovy

Pošli to dál
Celostátní mezioborová přehlídka distančních videí, má za cíl aktivizovat a inspirovat tvorbou v jednotlivých oborech pomocí videí, která vznikla a vznikají v rámci distanční výuky v celé České republice. Přehlídka je určená primárně pro žáky základních uměleckých škol a dalších školských zařízení.

Videa žáků oboru literární a dramatická výchova, která se účastnila soutěže Karanténa Superstar II., byla přihlášena do celostátní mezioborové přehlídky distančních videí Pošli to dál. Informace o této přehlídce najdete zde: http://zivakulturadoma.cz/posli-to-dal/

Paní učitelka Andrea Šebek Procházková připravuje v rámci distanční výuky literární a dramatické výchovy se svými žáky audioknihu. Vybrala k tomu sbírku šumavských pověstí Jaroslavy Voráčkové Skřítkové pod Kašperkem.

Některé pověsti paní učitelka upravila, aby byly vhodné i pro nejmenší děti. Budete tedy na nahrávce slyšet jak delší příběhy čtené staršími žáky, tak i krátké pohádkové pověsti v podání těch nejmenších dětí. O zvukovou stránku a hudební vložky se postará pan učitel houslí Jan Alán. Tvorba audioknihy je výborná aktivita pro rozvoj práce s hlasovým výrazem, výslovností, dechem, čtením i s mikrofonem. A to přesto, že děti četbu natáčejí doma na přístroje, které mají k dispozici. Vždyť už jen to, že se při nahrávání nesmíte hýbat, či mlaskat, jinak výrazově pěknou nahrávku zničíte pazvuky, je velmi poučné. Děti si tak doma vyzkoušejí, jak vypadá herecká práce ve zvukovém studiu.
Zde si můžete poslechnout ukázky z audioknihy.

Adéla Janatová 13 let

Magdaléna Prosecká 11 let

Ema Šikulova 9 let

Kateřina Ljubimskaya 9 let

Kristina Žáková 8 let

Některé děti natáčely příspěvky do audioknihy také jako videa. Můžete se podívat na jednu ukázku:

 

V distanční výuce literární a dramatické výchovy se ale nepracuje jen na audioknize. Zde se můžete podívat, co děti dělají také jiného.

Dvě žákyně oboru literární a dramatická výchova se zúčastní soutěže Požární ochrana očima dětí a také soutěže Louny, Poeticky! 2021 s příběhy, které napsaly. Jedenáctiletá Magdaléna Koutová se přihlásila s pohádkou Dračí plamen a rovněž jedenáctiletá Magdaléna Prosecká napsala také pohádku, kterou pojmenovala O ohýnku, který se rozhodl, že přestane pálit. Oba texty si můžete přečíst zde.

Magdaléna Koutová – Dračí plamen
Magdaléna Prosecká – O ohýnku, který se rozhodl, že přestane pálit

Další ukázky práce při distanční výuce dramatické výchovy

Etuda s maňásky