Výtvarná tvorba

(paní učitelka Zdeňka Valentová)

Úkol č.19/14 : „Dveře č.14 :  Cesta za chobotničkami “ – soutěž

         

 

Milí žáci,

tento úkol je opět soutěžní,vychází ze známého  seriálu z 80.let minulého století „ Chobotnice z II.patra“.Práce,které vzniknou budou použity v hudebním  klipu ,který bude vytvořen k výročí hudebního skladatele Angela Michajlova.Ten je autorem hudby k seriálu.

Stručné informace:

„Chobotnice z II.patra“je čtyřdílný televizní seriál a má i podobu celovečerního filmu.

Hlavní postavy jsou sourozenci Eva a Honzík,kteří bydlí v historické části Prahy na Čertovce.

Z prázdnin ve Španělsku si přivezou nalezenou „prahmotu“,která má spoustu energie (dobíjí si ji z elektrických zásuvek a bouřkových blesků),pohybuje se a mluví.Děti z ní vymodelují z ní chobotničky-Zelenou a Modrého,zažívají s nimi po návratu do Čech spoustu legrace a průšvihů,a to nejen v Praze,ale i na venkově.

Příběh končí rozloučením s chobotničkami.Obě totiž touží létat jako ptáci.Proto jim děti vymodelují křídla a nechají je svobodně odletět.

 

Na přiložených fotografiích najdete jednak snímky obou sourozenců i s rodiči na dovolené u Středozemního moře ve Španělsku,fotografie z jejich domova v Praze na Čertovce.

Dále podoby chobotniček ,Modrého a Zelené z různých dílů a situací v seriálu.

Přiloženo je i video (ta jsou taky součástí soutěže),autorem je Štěpán Polanský,žák z oboru PC grafiky naší ZUŠ,kterou vyučuje p. učitelka Jitka Houzarová.

 

Doporučené techniky:

Úkol můžete zpracovat :

1/jako obrázek nebo ilustraci,zde je vhodný formát čtvrtky A3,tempery,anilínové barvy,pastely,akvarelová Progressa apod.

2/jako komiks,zde stačí formát A4,pokuste se zachytit ve 3 a více obrázcích chobotničky v různých situacích (schovávaly swe v sudu,nabíjely se blesky nebo ze zásuvky,stěhovaly klavír,plavaly ve Vltavě,apod.),vhodná je kresba tužkou,zvýrazněná mikrofxy a vybarvit pouze chobotničky – zeleně a modře.

V týdnu od 8.-14.3.  úkol zasílat nebudu,protože Vás čekají zasloužené jarní prázdniny.

 

Pokud potřebujete  výtvarné pomůcky ,vydám Vám je v čase výuky od 13.15 –15.00,  v úterý 2.3.a ve středu 3.3.2021 před vchodem C základní školy.

Zadaný úkol můžeme  konzultovat.

                  

Případné dotazy a telefonická domluva :  724304692,mail : zvalent@seznam.cz.

 

Zdravím Vás a těším se na Vaše práce !  Z.Valentová