Alice Bauerová
vyučující hudebního oboru
zpěv

Narodila se do hudební rodiny, kde všichni hrají na klavír a další nástroje. Po maturitě na pražském gymnáziu Na Vítězné pláni studovala souběžně s FFUK (anglistika-lingvistika a fonetika) také klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Zpěv a jazz se postupně staly se jejím hlavním zájmem. Občas stále překládá z a do angličtiny, která je její druhou mateřštinou.

Prošla množstvím hudebních žánrů – od klasického blues přes raný a tradiční jazz a swing až po moderní jazzovou fúzi, vlastní tvorbu a moderní vážnou hudbu. Poslední rok se věnuje studiu blízkovýchodní hudby a mikrotonálních systémů a spolupořádá pravidelná studijní hudební setkání pod hlavičkou spolku modalmusic.cz, kde také účinkuje.

Těžištěm jejího současného profesionálního působení je acappella sextet SKETY, se kterým získala mezinárodní ocenění na soutěžích v rakouském Grazu (Vokal total, 1.místo), taiwanském Taipei (zlaté pásmo), finském Tampere (2. místo) a dánském Aarhusu (2. místo).

Je stálou členkou Originálního pražského synkopického orchestru (OPSO) a Okamžitého filmového orchestru (OFO) svého bratra Varhana O. Bauera, se kterým hraje a zpívá už od dětství, a se kterým natočila kvazibarokní koloraturní árii do filmu Miloše Formana Goyovy přízraky. S OPSO vydala dvě CD, s acappellou Skety tři CD a další se připravuje. S vokálním triem Hot Sisters natočila CD Swing je můj king. Je členkou bebopové kapely Bohemia After Dark a jazz world-music kapely Duende a autorské kapely Hlaskontrabas-Oktet R. Ahmedové a P. Tichého. Hostuje v Orchestru Berg, který se specializuje na interpretaci děl moderních vážnohudebních skladatelů – Steve Reich: Tehillim a Dolly (ve spolupráci se Státní operou Národního divadla); Louis Andriessen: De Staat; Michal Nejtek: The Lightning Speed Of The Past. Účinkovala v anglickém muzikálovém představení Apples and Hearts v Amsterdamu a v Praze a v divadelní vernisáži Miřenky Čechové Fragmenty milostných obrazů.

V současné době také připravuje čistě autorské album.