Facebook

Úspěchy v soutěžích a akce ZUŠ

2016/2017

2017/2018

 „MALUJEME PRO AFRIKU“

Záměrem soutěže je seznámit děti a mládež s dějinným významem Bible a vlivem na všechny oblasti života jednotlivců, společností i celých národů. Cílem soutěže je proniknout ke smyslu tohoto díla po staletí ovlivňujícího všechny oblasti lidského života, díla, které i v současnosti promlouvá k mnoha palčivým problémům společnosti, vystavěné na těchto základech. Soutěž by měla motivovat malé umělce a podpořit jejich zájem k výtvarné tvorbě inspirované Biblí, která po celá staletí zůstává trvale zdrojem kultury a umění všeho druhu. Pomůže účastníkům soutěže lépe pochopit mnoho hudebních a výtvarných děl a rozšíří jejich všeobecný přehled. Měla by také probudit v dětech pocit solidarity s jinými dětmi v zemích třetího světa a upozornit na podmínky, ve kterých vyrůstají.

Děti z výtvarného oboru se jako každý rok zúčastnily a byly úspěšné. Nejvíce zabodovala grafická díla, která měla u poroty velký úspěch. V 1. kategorii se umístila s 1. místem Adéla Blažková, 2. místo získala Kristina Melounová a 3. místo Justýna Matoušová. Ve 2. kategorii získala 1. místo Kateřina Kohlová, 3. místo Amália Tara Žlůva a zvláštní cenu za kresbu dostal Jan Hotový. Předání cen a diplomů proběhne 22. 9. 2018 ve Vranově nad Dyjí. Dětské práce budou průběžně vystavovány u nás i v zahraničí. K tomuto krásnému úspěchu dětem gratulujeme a přejeme další takové úspěchy.

 

Karlovarský skřivánek 2019“

Dne 8.2.2019 proběhl v Mělníku již XXIII. ročník celostátní pěvecké soutěže KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK 2019.

Soutěže se zúčastnily 2 žačky ZUŠ Josefa Lady - desetiletá Barbora Stukbabuerova a dvanáctiletá Karolína Blažiková.

Barbora Stukbauerová s písní lidovou- Proměny a

písní lidovou anglickou- Dobrodružství s Bohem Panem, si odnesla uznání a cenu poroty za hudební projev. Obě dvě děvčata zpívala s nadšením a podala krásné výkony a já jako jejich učitelka jsem na ně velmi pyšná.

Aneta Aberlová ,vyučující sólového zpěvu ZUŠ Josefa Lady Velké Popovice

 

Bubenický seminář v ZUŠ Josefa Lady Velké Popovice

Dne 17. 1. 2019 se v učebně výuky bicích nástrojů konal naučný seminář, který vedl přední český bubeník a pedagog Václav Zima.

Akce se zúčastnila početná skupina žáků bicího oddělení, která měla k dispozici paličky, gumová cvičítka a podklady k výuce. Obsahem semináře byl obecný náhled na správnou ergonomii těla, držení paliček, základní údery, využit

 

í různých bubenických technik v praxi a spousta dalších praktických dovedností. Žáci měli také možnost poslechnout si dvě hudební skladby zahrané na profesionální elektronickou bicí soupravu značky Yamaha. Tu si poté mohli sami vyzkoušet. V závěru nechyběla ani smršť zvědavých dotazů na zkušeného matadora.

Učitelé bicího oddělení ZUŠ Velké Popovice si nemohli seminář vynachválit a doufají, že do budoucna budou moci svým žákům poskytovat podobné zážitky a zkušenosti.

Eduard Štěpánek, učitel bicích nástrojů ZUŠ Josefa Lady

 

 

Okresní soutěžní přehlídka LDO

ZUŠ Klecany- 22.2. 2019 LDO ze ZUŠ Josefa Lady Velké Popovice získal ocenění.