Článek o naší škole  časopise Zápraží.

Velké Popovice – Základní umělecké škole VP se v minulém roce podařilo získat dotaci z Fondu rozvoje venkova na opravu památného koncertního křídla, které bylo po generální opravě umístěno ve Vzorné lidové knihovně ve Velkých Popovicích.

„Chci moc poděkovat lidem, kteří naší škole při zpracování žádosti tohoto projektu pomáhali,“ uvedl zástupce ředitelky ZUŠ Velké Popovice Pavel Špunda. „Na úplném začátku nám byla velkou oporou paní Andrea Lichtenbergová. Díky ní se podařilo včas a v pořádku odevzdat potřebné podklady. Z MAS Říčansko nám na naše dotazy ochotně a trpělivě odpovídaly paní ředitelka Pavlína Filková a paní Ludmila Třeštíková. Poděkování také patří vedení obce a zastupitelům, bez jejichž záštity nad tímto projektem a schválením některých podpůrných opatření by nejspíše k jeho naplnění nemohlo dojít. Nyní se už Velkopopovičtí (a nejen oni) mohou těšit na koncerty, které se budou pravidelně ve Vzorné lidové knihovně ve Velkých Popovicích konat.

Oprava stála 225 000 korun a díky dotaci, která náklady z velké části pokryje, se ZUŠ může chlubit nádherným hudebním nástrojem, který by v případě pořízení nového vyšel nejméně na 2 miliony korun. Slavnostní zahajovací koncert, na němž bylo opravené koncertní křídlo veřejnosti představeno, se uskutečnil 20. března. Návštěvníci mohli slyšet Janu Černohouzovou, která v naší škole vyučuje klarinet, saxofon a zobcové flétny. Vystoupila se souborem Trio Clavio, v němž  účinkují ještě Lucia Kopsová – housle a Lucie Valčová  – klavír.

Box:
ZUŠ Velké Popovice srdečně zve na další koncerty:

  •  9. dubna od 18:00 hod. zahrají trumpetista Josef Zámečník, klavír – regenschori z chrámu svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, varhaník Josef Kšica.
  • 23. dubna v 17:30 hod. proběhne koncert pedagogů ZUŠ Velké Popovice.
  • 6. května v 17:30 hod. uzavře první řadu koncertů Hana Zemenová s klavírním recitálem, na nějž si pozve své hosty.