Kateřina Kapalová, redakce

Dne 16. října symbolicky zahájila svůj školní rok Základní umělecká škola Josefa Lady Velké Popovice, a to koncertem svých vyučujících. I když to chvilku vypadalo, že učitelé budou v převaze, nakonec se přece jen našlo pár zájemců o příjemný kulturní zážitek a děti tak mohly vidět své vyučující, jak „válí“.

Svá vystoupení si připravili učitelé: Jan Alán na housle v doprovodu Miroslava Bartoše na klavír se skladbou L. van Beethovena Menuet, nový učitel na violoncello Ondřej Černý se skladbou J. S. Bacha Preludium d moll, Eva Křížalová zahrála na altovou flétnu skladbu G. P. Telemanna Air ze Suity a moll v klavírním doprovodu M. Bartoše. Pan učitel Bartoš se představil také ve hře na příčnou flétnu se skladbou K. Kirklanda Dienda a na klavír ho doprovodil Daniel Wunch.

Na závěr se představila kapela ve složení Jana Černohouzová (klarinet), Jan Alán (baskytara), Jan Bárta (kytara), Richard Böhm (bicí) a Daniel Wunch (klavír) se skladbami Mame a I will survive. Všichni účinkující byli po zásluze odměněni bouřlivým potleskem.