Již 9. rok pořádá výtvarný obor ZUŠ kurz v Říčkách v Orlických horách. Od 16. 5. do 21. 5. žáci zažili jiný pohled na výtvarku a to díky malbě a kresbě v plenéru a v interiéru horského penzionu Macháček.

Pondělní den byl pod mrakem, ale protože jsme cestovali vlakem, tak to nevadilo, využili jsme ho na ubytování a na malbu a kresbu zátiší v penzionu, který nám nabídl spousty zajímavých starých předmětů. Tento den jsme šli poprvé do místního hotelu Říčky na večeři. Ráno nám snídaně vozili do našeho penzionu a k tomu jsme dostávali balíček na poledne, kdy jsme byli většinou „v terénu“.

Úterní den byl s přeháňkami a tak děti pokračovaly na rozpracovaných dílech anebo mohly malovat pohled z okna na krásnou přírodu.

Následující dny se počasí umoudřilo, a tak jsme každé dopoledne vyrazili ven.

První „venkovní objekt“ byl místní kostel, další den následovala řeka Říčka, čtvrteční den jeli 4 starší žáci malovat Divokou Orlici a ostatní šli malovat a fotit typické místní chalupy.

Všechna odpoledne měly děti volnější režim, ale od 15 hodin se pořádaly sportovní aktivity, jako byl např. běh do vrchu, hod granátem, běh na 60m aj. K dispozici nám bylo také hřiště, kde žáci hráli míčové hry. Všechny večery byly rozplánované, probíhaly různé společenské programy jako např. pyžamová párty, karneval, soutěže aj.

Děti měly všech 6 dní bohatý program a myslíme si, že se ani na chvíli nenudily, a zároveň si odnesly spousty pozitivních zážitků a nových zkušeností.

Budeme se těšit na příští rok a snad bude tak vydařený jako tento.

Hana Večeřová,vyučující VO ZUŠ Velké Popovice