Facebook

O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce

Pohádkový Pták Ohnivák a Liška Ryška z nového českého muzikálu se nedávno opět představili veřejnosti. Poprvé tomu tak bylo na domácí půdě ve Velkých Popovicích v krásném divadelním sále zdejší sokolovny. Pokud to někteří z Vás dosud nevěděli, tak Popovice mají skutečné divadlo, které bývalo poměrně živou kulturní institucí po mnoho let. Postavili jej kdysi nadšení vlastenci a rozměry jeviště by mu mohlo závidět leckteré pražské divadlo. Naše muzikálová zvěř tak měla opravdu plnohodnotný výběh pro své veselé řádění. Dopoledne měly možnost shlédnout představení děti školou povinné a v odpoledních hodinách pak ostatní diváci. Podobné dvojité představení chystáme znovu v nejbližších měsících, pravděpodobně v únoru. Zájemci o tuto rodinnou pohádkovou zábavu budou informováni prostřednictvím plakátů a samozřejmě také na webu Základní umělecké školy Josefa Lady Velké Popovice.
My tvůrci a organizátoři představení jsme velice rádi, že se aspoň náznakem do Popovic vrací divadelní život a že tolik šikovných a nadaných žáků má zájem hrát divadlo a tak náš malý dětský spolek oslaví v lednu první narozeniny. Děkujeme všem, kteří nás podpořili a stále podporují a doufáme, že se nová tradice popovického dětského muzikálu zakoření a stane se trvalou součástí místního kulturního dění. Zájem z řad dětí a rodičů je velký a tak je šance, že se divadlo bude hrát i nadále. Vy, kteří uvažujete o účinkování Vašich dětí v muzikálu, můžete psát na mailovou adresu "lesnipalouk@seznam.cz".
V roce 2019 plánujeme několik dalších repríz muzikálu O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce a zároveň se pracuje na dalším dětském hudebním představení s názvem Drátěná košile aneb Šermířská opereta. Pokud vše půjde podle plánu mohly by Popovice mít na podzim v repertoáru již dvě představení.
Držme si tedy palce a Českému divadlu zdar!

Comments are closed.